Úvod

AidTech je 2D sci-fi akční adventura s logickými prvky zaměřená na příběh. Hlavními prvky této hry jsou vaše rozhodnutí, kterými ovlivňujete hru a příběh. Ke svému prospěchu využíváte teleportaci, laserové zbraně a energetické štíty. Projdete výzkumné komplexy, vesmírné lodě a zbytky civilizace roztroušené různě po vesmíru, aby jste zachránili to co je pro vás nejdůležitější. Více o hře

Základní herní mechanizmy – laser a štít

V jednom z našich minulých článků jsme již zmínili jednu stěžejní schopnost – teleportaci. Ačkoliv se zdá teleportace jako nejvíce zajímavou vychytávkou hry, nesmíme opomenout i další dvě schopnosti, jež ji budou doprovázet. Jedná se o laser a štít.

Laser představuje pro hráče způsob útoku na dálku. V příběhu naší hry představují laserové zbraně primární zbraňový arzenál – pro svou účinnost a úspornost. Svou první laserovou pistoli nalezne hráč v začátcích hry. Ta samozřejmě nepotřebuje žádnou munici, nicméně vyžaduje energii. Po výstřelu hráči tedy ubyde část energie z energy baru. Ten se znovu dobíjí. I tak si ale musíte jako hráč dávat pozor a střílet pokud možno na jistotu, neboť po několika výstřelech ztrácí zbraň kvůli nedostatku energie na kadenci. V případě převahy nepřátel může tedy předčasné vybití energie představovat významný problém.
Svoji laserovou pistoli můžete v průběhu hry přizpůsobovat – pozměnit kadenci, sílu nebo dosah (což si opět vyžádá přiměřenou spotřebu energie).

Naopak štít představuje důležitý způsob ochrany, jenž vám může zachránit život. Po stisknutí příslušné klávesy vyvolá před sebe postava energetický štít, jenž dokáže zadržet několik nepřátelských střel a poskytuje tedy čas k rozhodnutí dalších akcí (ať už se jedná o střelbu či útěk). Tento štít si opět vyžádá příslušnou část energie. Působení štítu je omezeno jak na odolnost (kolik střel dokáže zadržet), tak na čas (vydrží jen určitou dobu).

Jak vidíte, každá základní schopnost je vázána právě na energii. Tento snadný systém nutí hráče ke zvážení svých možností a aplikace co nejvíce vyhovujícího postupu. Raději si nechat energii k rychlé teleportaci a nepříteli utéct? Vyvolat štíty a postupně nepřátele odstřelovat? Nebo si spíše ponechat více energie na střelbu samotnou? Rozhodnutí je na vás.