Úvod

AidTech je 2D sci-fi akční adventura s logickými prvky zaměřená na příběh. Hlavními prvky této hry jsou vaše rozhodnutí, kterými ovlivňujete hru a příběh. Ke svému prospěchu využíváte teleportaci, laserové zbraně a energetické štíty. Projdete výzkumné komplexy, vesmírné lodě a zbytky civilizace roztroušené různě po vesmíru, aby jste zachránili to co je pro vás nejdůležitější. Více o hře

Animace s programem Spine

Konečně jsme koupili program Spine, protože naše ručně kreslené animace vypadali trošku kostrbatě a trvalo je udělat dlouhou dobu.

Spine je software pro 2D animaci. Vytvoříte kostru přes vaši postavu. Potom musíte oddělit všechny části postavy na jednotlivé sprity (hlava, krk, nohy). Potom můžeme jednoduše pohybovat částmi těla.

Po nastavení je animování velmi rychlé, 3 základní animace nám trvali 20 minut (a to jsme se učili)! Můžete animovat jen kosti které chcete animovat a proto je práce velmi snadná a příjemná.

Užásná věc o Spinu je, že můžete udělat více skinů pro kostru. Takže kostra může animovat mnoho dalších postav – stačí udělat animace pouze jednou a všechny postavy budou mít stejné animace.

Teď se podívejte jak vypadá animace chůze po předělání ve Spinu.

walk animation new

Lepší že? Se Spinem můžeme vytvořit mnoho animací pro všechny postavy.

A teď ta nejlepší část – exportování animace. Můžete exportovat do GIF, PNG sekvence a PNG atlasů. Nejlepší jsou však Spine runtimy. Můžete exportovat přímo do Unity3D!

Zde se podívejte na Spine http://esotericsoftware.com/

Základní licence je jen za 60 USD (1200 kč)